94.52.92.58:27015
Bine ati venit pe forumu pKcs.idle.ro -->94.52.92.58:27015
Adminele se primesc cam asa:
1.La 50 posturi helper
2.La 80 moderator
3.La +150 Super moderator


Distractie placuta
94.52.92.58:27015
Bine ati venit pe forumu pKcs.idle.ro -->94.52.92.58:27015
Adminele se primesc cam asa:
1.La 50 posturi helper
2.La 80 moderator
3.La +150 Super moderator


Distractie placuta
94.52.92.58:27015
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


pKcs.idle.ro
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 cum faci un filmulet cs

In jos 
AutorMesaj
pK*ak47^




Mesaje : 35
Data de înscriere : 28/06/2009

cum faci un filmulet cs Empty
MesajSubiect: cum faci un filmulet cs   cum faci un filmulet cs Icon_minitimeDum Iun 28, 2009 12:29 am

Multi dintre voi va intrebati cum puteti sau cum reusesc altii sa-si faca film din cele mai tari faze ale lor !
Am sa incerc sa va zic asa cum stiu eu , un mod simplu de a-ti realiza filmul !

Uitati cam ce trebuie facut :

1----->Pentru a realiza faze de film : Counter-Strike 1.6 , folosind HLTV-ul inregistrezi o anumita perioada si iti notezi fazele cele mai bune pe o foaie de hartie sau pur si simplu in timp ce va jucati , dar veti putea captura numai din first-person ! ... necesita mult bulan !

2----->Pentru a extrage fazele din demo-uri , aveti nevoie de programul Fraps cu ajutorul caruia puteti scoate fazele in format avi sau chiar si screenshot-uri ! Problema la el este ca fazele de cateva secunde ajung sa ocupe un spatiu destul de mare pe hard , dar este cel mai bun in asa ceva ! Recomandabil este sa capturati fara sunet si la 25 fps , deoarece veti obtine cea mai buna calitate si sunetul nu-asi are rostul , deoarece pe fundal puteti pune diferite melodii !

3----->Pentru a aduna , modifica fazele intr-un film aveti nevoie de un video editing program ca : Sony Vegas 6d , Ulead VideoStudio 9 , Ulead Media Studio Pro 8 , Ulead COOL 3D 3.5 , Ulead COOL 3D™ Production Studio sau Video ToolBox 2 !
Puteti sa folositi oricare din ele , dar recomandabil este Vegas-ul , deoarece este usor de folosit de catre incepatori si are niste efecte grozave !

4----->Ca orice film , acesta trebuie sa aiba un intro , intre faze niste imagini cu nick-urile jucatorilor si la sfarsit un THE END ... pentru aceste aveti nevoie de un image editor ca : Adobe Photoshop CS2 , Jasc Paint Shop Pro 9 sau ACDSee 8 !
Puteti folosi oricare dintre acestea ... dupa ce ati editat imaginile , creati un frame gol in video editorul ales si inserati-o acolo !

5----->Dupa ce ati facut toate aceste lucruri , salvati filmul in ce format doriti , cu cat este formatul si calitatea mai buna , cu atat fimul va ocupa mai mult spatiu si veti avea propriul film de CS !
Sus In jos
 
cum faci un filmulet cs
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cum sa faci un server de la A la Z
» cum sa faci serverul full in 5 min

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
94.52.92.58:27015 :: Forum :: ..::Tutoriale::..-
Mergi direct la: